Цегла або керамоблок

Який вибрати розмір керамоблока?. Фото, статті

Цегла або керамоблок: який матеріал вибрати

Сучасні будівельні матеріали активно завойовують ринок. Виробники постійно вдосконалюють якісні характеристики пропонованої продукції, тим самим, ускладнюючи вибір.

Лідерами на ринку будматеріалів залишаються цегла і керамічні блоки. Виникає закономірне питання, що краще вибрати? У якому випадку слід вибирати цеглу, а коли вигідніше купити керамоблок?

Для більшості споживачів головними критеріями є морозостійкість, довговічність і міцність матеріалу.

Розглянувши якісні характеристики, і порівнявши їх, ми зможемо визначити для себе максимально вигідний і відповідний вид матеріалу в конкретній ситуації.

Що собою являє керамоблок?

Будівельний матеріал, для виробництва якого використовується червона глина з додаванням торфу, тирси та інших подрібнених горючих матеріалів (при випалюванні вони згорають, за рахунок чого в блоках утворюються порожнечі).

Керамоблок Кератерм або цегла?

Порожнечі дозволяють полегшити вагу блоку, але зберегти його якісні характеристики. Теплопровідність керамоблоков нижче, ніж у звичайного цегли, що дало можливість збільшити теплоємність споруджуваного будови. Важливий момент: ви зможете економити на опаленні.

Для зручності можна скористатися стандартами для визначення оптимального типорозміру. Існуючі стандарти полегшують процес планування закупівлі матеріалу.

Найбільш популярним є блоки довжиною 510 мм, вони застосовуються при зведенні несучих стін. Головна перевага – їх довжина дорівнює двом цеглин, при цьому шов між ними всього 10 мм. Ви реально економите на витраті сполучних розчинів. Це дозволить скоротити терміни будівництва.

На практиці самі габаритні блоки використовують для будівництва зовнішніх стін, середні – міжкімнатних перегородок, а маленькі типорозміри підходять для облицювання монолітного пояса або перев’язки швів.

Не важко буде адаптувати будівництво під звичайну цегляну кладку, тому не доводиться переробляти проекти через перехід з цегли на блоки.

Підведемо підсумок. Переваги керамоблока:

  • великі розміри;
  • відмінно зберігає тепло всередині приміщення;
  • морозостійкий;
  • можливість підібрати оптимальний розмір для виконання конкретних завдань;
  • невелику питому вагу (знижується навантаження на фундамент);
  • конструктивні особливості: наявність гребенів і пазів, що дозволить за рахунок цього заощадити на розчині;
  • відмінна звукоізоляція.

Порівняльна характеристика цегли та керамічного блоку

Питома вага поризованного блоку менше, ніж у повнотілої і саману. Чим менше вага, тим менше навантаження на фундамент, плюс скорочується витрата матеріалів і трудовитрат.

Теплопровідність цегли вище, ніж у керамічних блоків. Можна зменшити товщину стін в 1,5-2 рази. А це додатково знижує навантаження на фундамент.

Що стосується міцності, то тут керамоблоки програють цеглі. Максимальна міцність блоків М150, в той час, як у цегли досягає М300. Якщо ви плануєте, будівництво малоповерхового будинку, то можете сміливо використовувати керамоблоки.

Якщо в проекті передбачена навантаження на несучі стіни, то краще їх піднімати цеглою, потім використовувати блоки.

Керамоблоки показують хорошу міцність в кладці, але при транспортуванні можуть постраждати від ударів, тому краще перевозити їх акуратно.

Використовуючи керамоблоки для будівництва зовнішніх стін, необхідно враховувати їх більш високу в порівнянні з цеглою водопоглинання. Рекомендується додаткова обробка, що захищає від вологи. Цегла в цьому не має потреби, тільки з метою декоративного оформлення.

Блок здатний замінити від 2-х до 16-ти цегли при кладці. Це значно скорочує терміни проведення будівельних робіт. Плануючи фігурну кладку, краще відмовитися від великогабаритних блоків і віддати перевагу цеглі.

При роботі з блоками відсутні вертикальні шви, а горизонтальні будуть тонкими, що робить кладку акуратною і рівною.

Через наявність пустот в керамоблоки немає можливості використовувати звичайні дюбель-цвяхи для монтажу навісних меблів, доведеться купити спеціальні анкери.

Вартість цегли нижче блоків. При виборі необхідно провести розрахунок, що допоможе остаточно прийняти рішення і відповісти на питання, який із варіантів більше підходить в конкретно вашому випадку.

Для приватного будинку з кожним роком все більше купують саме блоки, так як це в кінцевому підсумку дозволить скоротити витрати і прискорити будівництво.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *