Деякі будівельники рекомендують перед укладанням плит на стіни з поризованих блоків КЕРАТЕРМ класти мінімум 3 ряди стандартного повнотілої червоної цегли. Вони бояться, що кераміка деформується без посилення.
Однак виробники наполягають: робити залізобетонний армопояс для будинку з керамоблоков- значить даремно витрачати час і гроші.
Що таке армування
Армуючий пояс жорсткості необхідний, щоб споруда була довговічною і міцної. Анкеровку плит перекриття проводять при зведенні будинків із цегли, газобетону, залізобетону в високосейсмічних зонах будівництва.
Мета армування блоків Кератерм – розподілити навантаження на несучі конструкції, виключити взаємне зміщення стін і перекриттів від просадки, деформацію фундаменту і т.д ..
Чи потребують армування стіни з термокераміческого блоку?
Поризований великоформатний керамічний блок ПКБ Кератерм має міцність М-100. Її досить, щоб спирати конструкції і встановлювати залізобетонні плити перекриття безпосередньо на кладку.
Марка міцності дозволяє будувати з поризованої кераміки Кератерм будівлі до 6 поверхів без створення армуючого пояса.
Вибирайте правильну різновид блоків і дотримуйтесь методику облаштування кладки, яку вказує виробник в нормативах по використанню матеріалів.
Тоді ви зможете побудувати енергоефективне житло в короткий термін без застосування додаткового контуру жорсткості.
Технологія обпирання плит перекриття на кладку з керамічних блоків Кератерм
Після зведення стіни, плити перекриття спираються на армовану розчинну постіль на горизонтальній поверхні стіни. При такій міцності 1 см2 кладки витримає навантаження в 100 кг без руйнувань.
Зверніть увагу!
Монолітні перекриття, незважаючи на більшу вагу в порівнянні з пустотними плитами мають посилений запас міцності. Монолітні перекриття спираються всіма 4 сторонами на несучі стіни, а пустотні пліти- тільки 2-ма сторонами.
Важливо дотримати технологію монтажу. Шар розчину повинен бути товщиною не менше 30 мм. Його армують металевою сіткою на всю товщину стіни.
Дотримуйтеся також глибини обпирання вкладки плит перекриття і перемичок над прорізами. Необхідні стрижні сітки 4 мм при розмірі осередку 50 * 50 мм.
Інші характеристики кладки:
- Глибина обпирання плит перекриття -120 мм
- Глибина обпирання несучих перемичок – 250 мм
- Глибина обпирання несучих перемичок – 120 мм
- Для малоповерхових будівель до 3 поверхів довжина несучих простінків стіни повинна бути не менше 500 мм.
- У термокераміческіх блоків Кератерм немає усадки в кладці. Відпускна вологість – 1%.
Якщо технологія кладки була дотримана, 1 м стіни з поризованих блоків витримує навантаження в 70 тонн. Це більше, ніж у газобетону в 2 рази.
Армопояс в зоні вікон і дверей
Армування блоків Кератерм не потрібно. При збереженні правил укладання спирати плити перекриття можна безпосередньо на стіну з Термокерамика.
Ви можете не тільки прямо спирати плити на розчинну постіль, але і зводити кладку без створення розвантажувального пояса навіть у зонах дверних прорізів. Віконні перемички також не вимагають опорних подушок.
Таким чином, стіни з керамоблоков не потребують додаткової анкерування та армування. Висока марка міцності і стійкість до навантажень на стиск – переваги цього будівельного матеріалу.
Якщо блоки Кератерм укладати з дотриманням усіх технологій, ви скорочуєте кошторис і прискорюєте будівництво, а ваш теплий будинок простоїть кілька десятиліть, не вимагаючи ремонту.