«Кладка – це система елементів кладки,
покладених в певному порядку
і скріплених розчином»

Кладка керамоблока Кератерм – посібник будівельнику

При будівництві однорядних стін з керамічних блоків КЕРАТЕРМ, також як і при інших технологіях, діють конкретні рекомендації по монтажу. Виконання цих рекомендацій дає гарантію максимально використовувати можливості свого блоків КЕРАТЕРМ, в тому числі чіткого і швидкого виконання будівельних робіт.

кладка керамоблока - горизонтальна гідроізоляція. Фото, поради

Горизонтальна гідроізоляція

Захищає стіни від підтягування вологи. Укладають її на фундаментну стіну (або підвальну) під перший ряд керамічних блоків КЕРАТЕРМ. Найзручніше вибрати ізоляцію зі спеціальної плівки або руберойду, укладивемих смугами, які з’єднуються «внахлест» не менше ніж 10 см.

 

Вирівнювання підстави

Підстава під перший ряд порожнистих блоків має бути рівним. Необхідно його вирівняти по горизонталі, щоб уникнути збільшення відхилень під час кладки. Можна це зробити за допомогою змієвидного рівня (водяний рівень) або за допомогою нівеліра.

 

Розчин для кладки керамоблоку – приготування

Для укладання зовнішніх однорядних стін Рекумендуется застосування «теплих» розчинів. Його можна приготувати в бетономішалці або за допомогою ручної низько оборотної мішалки, дотримуючись рекомендацій наведених на упаковці. Внутрішні стіни кладуться на звичайному розчині, приготовленому на будівництві. Важливо, щоб розчин мав відповідну консистенцію. Дуже рідкісна буде спливає в отвори керамічних блоків, а дуже густу – важко розмазати. Зерна наповнювача не повинні бути великими або гострими, так як можуть пошкодити гідроізоляцію.

Погода для кладки керамоблоку

Під час кладки при застосуванні «теплих» розчинів температура навколишнього середовища не може бути менше, ніж + 5 ° С. Противоморозні добавки застосовують тільки для традиційних розчинів.

Перший шар розчину

Укладають на гідроізоляцію за допомогою кельми муляра. Зазвичай він є шаром, що вирівнює і служить для нівелювання можливих відхилень підстави від горизонту.

Якщо відхилення занадто великі, то можна застосувати рядовий блок для вирівнювання.

 

Починаемо кладку керамічних блоків

Починаемо кладку керамічних блоків. Фото, порадиКладку зовнішніх стін починають від кутів. Залежно від керамічних блоків призначених для однорядних стін, кути можна виконувати тільки з цілих.

Необхідно пам’ятати про нанесення розчину на бічну поверхню керамічного блоку доповідав у вугіллі до фронтальної поверхні блоків покладених перпендикулярно.

Після укладання пустотілих блоків перевіряється горизонтальний рівень ряду і легко підбивають їх гумовим молотком. Увага! Перед укладанням пустотілі блоки необхідно змочити, щоб вони не поглинали сильно швидко воду з розчину.

Настіпні ряди углов

У кожному кутку найкраще покласти мінімум три ряди керамічних блоків до того, як класти стіну між ними. Називається це витягуванням кутів. Пустотілі блоки укладають в кутах поперемінно.

Необхідно подбати про отримання однакового рівня чергових рядів керамічних блоків у всіх кутах.

 

Перевірка вертикальності кладки керамічного блоку. Фото, порадиПеревірка вертикальності кладки

 

Горизонтальні з’єднання

Будівництво блоками КЕРАТЕРМ не вимагає виконання вертикального шва між керамічними блоками. Необхідно виконувати тільки горизонтальні шви.

Розчин використовується тільки для з’єднання чергових рядів, накладаючи його обов’язково рівномірно кельмою каменяра по всій верхній поверхні елементів вже укладеного ряду. Товщина шару розчину після кладки повинна складати 8 – 15 мм, оптимально 12 мм.

Увага! Розчин необхідно класти на всю ширину ряду.

Вертикальні з’єднання

Керамічні блоки, які кладуться в ряду, з’єднуються між собою тільки через «паз» і «гребінь». Їх бічні поверхні профільовані таким чином, що таке з’єднання забезпечує відповідну міцність і герметичність стіни.

З метою збереження рівного шару розчину, керамічні блоки необхідно вставляти зверху в пази вже встановлених елементів і тільки після цього дотискати до розчину.

Кладка керамичних блоків Кератерм. Фото, поради

Кладка керамоблока

Під час кладки стін знадобиться шнур каменяра, який розтягують між готовими кутами. Він сприяє збереженню однакового горизонтального рівня для всіх керамічних блоків покладених в ряду.

Встановлюваний керамічний блок підлаштовується до висоти шнура і положенню інших блоків, при цьому можна користуватися гумовим молотком.

Стіна між кутами

Виконують її тільки після того, коли в кутах покладені вже перші ряди керамічних блоків.

Перед цим треба перевірити ідентичність горизонтального рівня керамічних блоків в кутах. Увага! Кладка чергових рядів стіни завжди починається від кутів.

Наступні ряди кутів

У кожному кутку найкраще покласти мінімум три ряди керамічних блоків до того, як класти стіну між ними. Називається це витягуванням кутів. Пустотілі блоки укладають в кутах поперемінно. Необхідно подбати про отримання однакового рівня чергових рядів керамічних блоків у всіх кутах.

Зв’язка стіни

Керамічні блоки краще всього укладати таким чином, щоб вертикальні з’єднання між ними були зрушені відносно один одного в чергових рядах на пів блоку. У стінах з елементів повного розміру (НЕ прирізаних) зрушення з’єднань повинен становити принаймні 10 см.

З’єднання зовнішньої та внутрішньої несучих стін

Внутрішню несучу стіну з керамічних блоків КЕРАТЕРМ найкраще будувати одночасно із зовнішньою стіною. З’єднують їх між собою, впускаючи в кожному другому ряду, блок внутрішньої стіни на глибину 10 – 15 см в зовнішню стіну.

З’єднання має бути утеплено 5 см шаром пінопласту, так як блоки для внутрішньої стіни мають менше термоізоляцію. В інших рядах перший блок внутрішньої стіни досить приставити до зовнішньої стіни і з’єднати з нею розчином.

Якщо внутрішня стіна буде будуватися трохи пізніше, то необхідно передбачити можливість впуску її цегли в зовнішню стіну за допомогою виконання «штроби».

З'єднання зовнішньої стіни і перегородок. Кладка керамічних блоків

З’єднання зовнішньої стіни і перегородок

Перегородки зазвичай кладуть після зведення несучих (зовнішніх і внутрішніх) стін, проте потрібно пам’ятати про те, щоб заздалегідь вмонтувати в них заставні анкери. Вони будуть служити в якості з’єднувачів між несучою стіною і перегородкою.

Один кінець необхідно вмонтувати в горизонтальний шов несучої стіни, а інший – в горизонтальний шов перегородки.

Кладка керамоблока-прирізку блоку Кератерм. Фото, поради

Порізка керамоблоку

Якщо стіни будинку не мають модульних розмірів, що дозволяють виконати їх виключно з повних елементів, то деякі блоки, що укладаються в наступних рядах стіни або безпосередньо під перекриттями, треба буде прирізати.

Для різання блоків можна застосовувати ручні пилки з електроприводом або настільні пили з алмазним кругом.

Кладка прізаних блоків Кератерм. Фото, поради

Кладка прирізаних блоків

Прирізані керамічні блоки вмуровують посередині стіни, як можна далі від її кутів. Укладаючи їх в чергові ряди, необхідно пам’ятати зсуві вертикального шва – в цьому випадку становить він мінімум 4 см щодо шва в сусідньому ряду блоків.

Необхідно виконати при цьому заповнення розчином вертикальних з’єднань між прирізати і цілими блоками. Увага! При виконанні зовнішніх однорядних стін можна заповнювати порожнечі в стіні елементами з більшою теплової провідністю, наприклад цільними блоками.

Розчин у вертикальних швах

Виконання розчином вертикальних швів необхідно в декількох окремих місцях стіни.

Це не тільки з’єднання прирізаних блоків з цілими, але також всі з’єднання в яких бічна поверхня з пазом або гребенем одного пустотілого блоку повинна бути з’єднана з гладкою лицьовою поверхнею іншого, наприклад, в кутах і місцях сполучення стін.

Стоп вологе

Поки будинок не буде накритий дахом, останній ряд блоків необхідно накривати плівкою або руберойд в період негоди і після закінчення робочого дня. Це охоронить від розмивання розчину дощем і потрапляння вологи всередину стіни.

Свердніння отворів

У готовій стіні без проблем можна свердлити отвори, наприклад для коробок під електричні розетки або для прокладки труб через стіни.

Свердлити можна за допомогою дриля корончатим свердлом або буром. Увага! Під час виконання отворів в стінах не рекомендується застосовувати ударні електроінструменти.

Виконання борозди

Щоб виконати борозни під проводку, необхідно зробити в стіні два паралельних надрізу дисковою пилкою. Потім, за допомогою молотка і зубила, вибивають фрагменти блоку між надрізами. В утворену борозну можна вкладати труби водопроводу, каналізації або опалення.

Для виконання борозен можна використовувати Борозник. Електропроводку кладуть найчастіше на поверхні стін і прикривають штукатуркою.

Кладка 1 м2 однорядной стіни з керамічних блоків КЕРАТЕРМ. Фото, порадиГотові стіни

Кладка 1 м2 однорядной стіни з керамічних блоків КЕРАТЕРМ повинна займати близько однієї години. Кладеться вона швидше, ніж за іншими технологіями завдяки великим розмірам керамічних блоків і з’єднанню на «паз» і «гребінь», що дозволяє уникнути виконання вертикальних швів з розчину. 1 м2 стіни це всього лише 16 керамічних блоків і 4 горизонтальних шва. Після закінчення робіт по виконанню кладки, починається монтаж перекриттів.