Помилки при будівництві з керамічних блоків
Зведення стін з керамічних блоків відрізняється від цегляної кладки і має свої особливості. Недосвідчені будівельники часто припускаються помилок в будівництві стін і міжкімнатних перегородок з теплою кераміки. У цій статті розберемо типові помилки при будівництві і способи їх усунення.
Помилка: не готувати підставу, а укладати блоки прямо на цоколь
Ця помилка знижує довговічність і якість кладки. Правильніше виконати підставу, цокольний поверх з повнотілої цегли, потім вирівняти підставу під кладку за допомогою цементно-піщаної суміші. Якщо рівні переходів занадто великі, в якості підстави можна використовувати дрібнозернисту бетонну суміш.
Помилка: поєднувати кладку цегли і керамоблоків
Це грубе порушення технології. Матеріали відрізняються по теплопровідності в 4-5 разів. Комбінуючи цегла і порізованниє блоки, будівельник допускає появу конденсату в кладці, і як наслідок в стіні утворюється цвіль і т.д.
Помилка: розпилювати керамічні блоки неспеціалізованими інструментами
Якщо робити наскрізні розрізи в поризованной кераміці ножівкою або бензопилою, в блоках неминуче з’являться нерівні краї і відколи.
Щоб виправити дефект матеріалу, будівельнику доведеться збільшити товщину шва кладки. А це знизить загальну теплопровідність кладки, в ній з’являться “містки холоду”.
А як правильно?
Для теплої кераміки підійде пила типу “алігатор”. Вона розпиляє блок з точністю до міліметра.
Помилка: укладати керамічні блоки рифленою стороною уздовж стіни
Такий стан порушує зчеплення блоків. Воно неприпустимо навіть під час зведення внутрішніх перегородок. Перпендикулярна кладка також зменшує термо-властивості кераміки, а значить таку стіну доведеться більше штукатурити.
Помилка: нерівномірні щілини, різна товщина шва
Якщо блоків не підганяти один під одного, з’являться перепади в товщині швів між рядами. Це порушить геометрію кладки, призведе до нерівномірних навантажень і зниження теплоізолювальної здатності стіни.
А як правильно?
Товщина шва кладки повинна складати 8-15 мм
Помилка: укладати ряди керамоблоку без перев’язки
Це призведе до зниження міцності стіни. Якщо ви хочете якісний будинок і міцні стіни в ньому, необхідно укладати армопояс уздовж зовнішніх стін по всьому периметру.
Помилка: укладати блоки на монтажну піну
Ні розчину в кладці? Це не правильно. Теплу кераміку укладають на спеціальний розчин на основі пемзи, керамзитового піску або використовують підготовлену цементно-піщану суміш середньої щільності.
Увага! Обов’язково заповнюйте розчином вертикальні стики і порожнини більше 5 мм між блоками і гребенями. Інакше незаповнені порожнечі стануть зоною збору вологи та холоду.
Помилка при будівництві з керамоблоків: не армувати кладку
Якщо використовувати цементно-піщаний розчин без сітки, керамоблок блок буде кататися, в деяких частинах НЕ сопрягаясь з розчином. Тому необхідно підганяти блоки і обов’язково армувати їх кладку.
І ще кілька порад з укладання блоків КЕРАТЕРМ
- Укладання поризованих блоків КЕРАТЕРМ краще проводити при температурі +5 і вище. При роботі в холодну пору року доведеться використовувати противоморозні добавки, які погіршують показники міцності блоків на стиск.
- Подбайте про захист будмайданчика від опадів. Інакше вода може потрапити в мікро-щілини блоків.
- Не використовуйте для внутрішніх стін керамоблоки товщиною 380 мм. Досить буде товщини 100-250 мм. Товсті блоки раціональніше застосовувати при зведення несучих і зовнішніх стін.
Висновки
За рахунок пористої структури, де немає прямих швів для потрапляння повітря, тепла кераміка має високі показники теплозахисту.
Помилки в кладці поризованих керамічних блоків ведуть до серйозних тепловтрат і зводять нанівець головну перевагу цього будівельного матеріалу.
Грубі порушення технології будівництва негативно впливають на технічні параметри приміщення, знижують термін його служби і функціональність стін.