Помилки при будівництві з керамоблоків

Помилки при будівництві з керамічних блоків

Помилки при будівництві з керамічних блоків

Зведення стін з керамічних блоків відрізняється від цегляної кладки і має свої особливості. Недосвідчені будівельники часто припускаються помилок в будівництві стін і міжкімнатних перегородок з теплою кераміки. У цій статті розберемо типові помилки при будівництві і способи їх усунення.

Помилка: не готувати підставу, а укладати блоки прямо на цоколь

Ця помилка знижує довговічність і якість кладки. Правильніше виконати підставу, цокольний поверх з повнотілої цегли, потім вирівняти підставу під кладку за допомогою цементно-піщаної суміші. Якщо рівні переходів занадто великі, в якості підстави можна використовувати дрібнозернисту бетонну суміш.

Помилка: поєднувати кладку цегли і керамоблоків

Це грубе порушення технології. Матеріали відрізняються по теплопровідності в 4-5 разів. Комбінуючи цегла і порізованниє блоки, будівельник допускає появу конденсату в кладці, і як наслідок в стіні утворюється цвіль і т.д.

Помилка: розпилювати керамічні блоки неспеціалізованими інструментами

Якщо робити наскрізні розрізи в поризованной кераміці ножівкою або бензопилою, в блоках неминуче з’являться нерівні краї і відколи.

Щоб виправити дефект матеріалу, будівельнику доведеться збільшити товщину шва кладки. А це знизить загальну теплопровідність кладки, в ній з’являться “містки холоду”.

А як правильно?

Помилки при будівництві з керамоблоківДля теплої кераміки підійде пила типу “алігатор”. Вона розпиляє блок з точністю до міліметра.

Помилка: укладати керамічні блоки рифленою стороною уздовж стіни

Такий стан порушує зчеплення блоків. Воно неприпустимо навіть під час зведення внутрішніх перегородок. Перпендикулярна кладка також зменшує термо-властивості кераміки, а значить таку стіну доведеться більше штукатурити.Помилки при кладці керамоблока. Фото, статті

Помилка: нерівномірні щілини, різна товщина шва

Якщо блоків не підганяти один під одного, з’являться перепади в товщині швів між рядами. Це порушить геометрію кладки, призведе до нерівномірних навантажень і зниження теплоізолювальної здатності стіни.

А як правильно?

Товщина шва кладки повинна складати 8-15 мм

Помилка: нерівномірні щілини, різна товщина шва. Фото, статі

Помилка: укладати ряди керамоблоку без перев’язки

Це призведе до зниження міцності стіни. Якщо ви хочете якісний будинок і міцні стіни в ньому, необхідно укладати армопояс уздовж зовнішніх стін по всьому периметру.

Помилка: укладати блоки на монтажну піну

Ні розчину в кладці? Це не правильно. Теплу кераміку укладають на спеціальний розчин на основі пемзи, керамзитового піску або використовують підготовлену цементно-піщану суміш середньої щільності.

Увага! Обов’язково заповнюйте розчином вертикальні стики і порожнини більше 5 мм між блоками і гребенями. Інакше незаповнені порожнечі стануть зоною збору вологи та холоду.

Помилка при будівництві з керамоблоків: не армувати кладку

Якщо використовувати цементно-піщаний розчин без сітки, керамоблок блок буде кататися, в деяких частинах НЕ сопрягаясь з розчином. Тому необхідно підганяти блоки і обов’язково армувати їх кладку.

І ще кілька порад з укладання блоків КЕРАТЕРМ

  • Укладання поризованих блоків КЕРАТЕРМ краще проводити при температурі +5 і вище. При роботі в холодну пору року доведеться використовувати противоморозні добавки, які погіршують показники міцності блоків на стиск.
  • Подбайте про захист будмайданчика від опадів. Інакше вода може потрапити в мікро-щілини блоків.
  • Не використовуйте для внутрішніх стін керамоблоки товщиною 380 мм. Досить буде товщини 100-250 мм. Товсті блоки раціональніше застосовувати при зведення несучих і зовнішніх стін.

Висновки

За рахунок пористої структури, де немає прямих швів для потрапляння повітря, тепла кераміка має високі показники теплозахисту.

Помилки в кладці поризованих керамічних блоків ведуть до серйозних тепловтрат і зводять нанівець головну перевагу цього будівельного матеріалу.

Грубі порушення технології будівництва негативно впливають на технічні параметри приміщення, знижують термін його служби і функціональність стін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *