Будівництво з керамоблоку: плюси та мінуси

Будівництво з керамічних блоків: плюси та мінуси

Тепла кераміка КЕРАТЕРМ – будівельний стіновий матеріал українського виробника. Він являє собою штучний камінь з пустотами (від 50 до 70%), за формою нагадує збільшений цегла. Матеріал використовують для зведення будівель до 9 поверхів.

Будівництво з керамічних блоків: плюси та мінуси

Керамоблок виготовляють з глини. Для поліпшення показників теплозахисту в масу додають тирсу, після чого форму обпалюють. Вигорить, тирса утворюють безліч мікрощілинні отворів-пір в блоці. Це додає теплоізоляційні властивості штучного каменю.

Будівництво з керамічних блоків Keraterm. Статті

Матеріал, з якого виготовлені порізованниє керамоблоки, має переваги і недоліки. Всі вони притаманні і готовим будівельних виробів. Розглянемо технічні характеристики Кератерм докладніше.

Плюси керамоблоку Кератерм

  1. Низька теплопровідність і високий опір теплопередачі, яка досягається за рахунок наскрізних порожнеч в структурі поризованного блоку. Щілинні камери накопичують тепло сонця і зберігають тепле повітря всередині приміщення. У підсумку в такому будинку тепло взимку і прохолодно влітку.
  2. Мала вага (8,7 – 18,7 кг). Більше 50% обсягу блоку займають пустотні отвори. Тому камені хоча і мають великий формат важать менше цегли такої ж площі, що знижує тиск на фундамент стіни.
  3. Екологічність. Будівельний камінь виготовлений з екологічно чистої глини без добавок, тому ви отримуєте за підсумком екологічне житло.
  4. Хороша дифузія парів. Глиняні блоки “дихають”, забезпечуючи в приміщенні хороший повітрообмін. При дотриманні технологій кладки, в стінах не скупчується волога і конденсат. Це означає, що на стінах з керамоблока чи не з’явиться цвіль і шкідливі мікроорганізми.
  5. Пожежна безпека. При горінні будматеріал трансформується в негорючий камінь природного просхожденія. Він не виділяє шкідливих задушливих речовин.
  6. Відмінна звукоізоляція. Рівень шумопоглинання в приміщеннях зі стінами з блоків КЕРАТЕРМ – 55 дБ
  7. Висока морозостійкість. Клас F-25.
  8. Міцність М100-М150. Стіни з керамоблоков витримують високі навантаження.
     

У порівнянні з газобетоном або цеглою великоформатні поризовані блоки КЕРАТЕРМ мають додаткові переваги.

Переваги великого формату і форми

  • Керамоблок перевищує звичайну цеглу в десятки разів. Наприклад, Кератерм ® 38 дорівнює 11,5 цеглин. При цьому за рахунок пустотности вага блоку невеликої (38 КЕРАТЕРМ важить 17,5 кг). Тобто навантаження на фундамент знижена, що дозволяє скоротити витрати і час на зведення фундаменту.
  • Завдяки великому формату стінового матеріалу швидкість кладки збільшується в 3-5 разів в порівнянні з рядовим цеглою.
  • Істотно знижується число горизонтальних швів і стиків. Це дає можливість заощадити на розчину кладки в 3-4 рази. Немає необхідності заповнювати вертикальний шов.
  • Завдяки поєднанню “паз-гребінь” спрощується процес кладки. Грані керамо-цегли стикуються між собою, утворюючи теплової замок.

Будівництво будинку з керамічних блоків

Відмінний зовнішній вигляд – додатковий плюс керамоблоков КЕРАТЕРМ. Блоки можна обробляти штукатуркою або будь-якими матеріалами, однак це не обов’язково. Необхідності в цьому немає. Фасад з керамоблока прекрасно виглядає без обробки.

 

Мінуси керамоблоків

  • Необхідність армування кладки. Це потрібно, щоб з часом блок не деформувався і не руйнувався.
  • Необхідність додаткового утеплення. Враховуйте регіон розміщення і збільшуйте товщину стін до 50 см для збереження теплоти в будинку.
  • Блоки вбирають вологу. Тому уникайте води при зведенні фундаменту і захищайте кераміку від дощу під час робіт.
  • Крихкість матеріалу. Ускладнено транспортування і робота з кріпленнями на стінах будинку.
  • Складний розпил. Для правильного обробки необхідно застосовувати пилу типу алігатор або спеціальну пилку по кераміці.
  • Мало будівельників, що працюють з керамоблоки. Щоб працювати з КЕРАТЕРМ, необхідно дотримуватися технологій. Їх знають не так багато фахівців.
  • Не завжди правильна форма. ГОСТ допускає назначітельно зміни (до 10 мм) геометрії блоків. Тому ширина шва може збільшуватися.

Будівництво з керамічних блоків Keraterm – висновки

Керамічні блоки КЕРАТЕРМ – легкий, міцний, зручний в застосуванні матеріал, який має відмінні показники теплопровідності, морозостійкості і пожежобезпеки.

Завдяки великому формату блоків зведення стін прискорюється, а витрати на будівельні суміші знижуються. Однак використовувати керамоблоки вимагає від будівельників компетентності та обережності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *